1822. Stolberg – Munsterbachtal

Comments ( 2 )

  • Mark

    Een mooie korte wandeling die vaak door bossen gaat. Er zijn ook stukken over asfalt, maar het grootste deel van de route gaat door bossen en over weilanden.
    Nu in de winter op sommige plaatsen behoorlijk modderig, maar goed te doen met hoge wandelschoenen.
    Het extra stuk door het Brander Wald is ook geweldig. Maar omdat ik alle paden daar ken, heb ik de lus vandaag niet gedaan.

  • Rudi

    We vertrekken doorheen een dik mistgordijn bij Friedhof Buschmüle. Oorspronkelijk bedraagt de afstand 6,6 kilometer maar de route is uit te breiden (alleen in het weekend) met een extra rondje door Standortübungsplatz Bushmühle, kortom het Brander Wald. Dit gebied is in handen van het Duitse leger maar in het weekend toegankelijk voor recreatie. Je komt er verschillende Patton tanks tegen op je pad. Ook loop je een stuk langs de voormalige verdedigingslinie Westwall, ook bekend als Siegfriedlinie en herkenbaar aan de betonnen drakentanden. Bosgebied en waardevol natuurgebied, maar hier vooral ook genieten van de rivier de Inde. Met nu eens stroomversnellingen, dan meanderend door het landschap, vormt ze naar ons gevoel wel de smaakmaker tijdens deze wandeling. Na het Brander Wald kuieren we door het dal van de Inde richting het dorp Atsch waar we het Atscherwald in duiken. Een fikse boswandeling door een ietwat heuvelachtig terrein wordt ons deel. Brede lanen en smalle paden wisselen elkaar af en nu en dan passeren we een waterloopje. Na het bos lopen we een weiland in en lopen we door de graslanden stilaan naar onze laatste rechte lijn van deze route. Via een pad over de begraafplaats komen we terug bij onze auto. Lekkere tocht door het bos die voor iedereen goed te doen moet zijn. Het militair materieel en de Inde zijn leuke extraatjes. Een fijne kennismaking met een voor ons onbekend stukje wandelgebied.

Leave a Comment